Lietuvos šaulių sąjungos konferencija

VISUOTINĖ GYNYBA - AR VIS DAR AKTUALU?

2018 m. lapkričio 16 d.

Vilniaus Rotušė (Didžioji g. 31, Vilnius)

Apie konferenciją

Tęsdama tradiciją ir vykdydama vieną pagrindinių savo uždavinių – šviesti visuomenę valstybės gynybos, nacionalinio saugumo temomis, Lietuvos šaulių sąjunga organizuoja jau penktąją tarptautinę konferenciją „Visuotinė gynyba – ar vis dar aktualu?“. Jos metu šalies saugumo ir gynybos klausimais kalbės žinomi visuomenės, kariuomenės atstovai, savo įžvalgomis dalinsis akademinės bendruomenės nariai, taip pat užsienio ekspertai.

Konferencija skirta Lietuvos visuomenei. Renginį tradiciškai globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

PROGRAMA


9:00
Registracija
10:00
Konferencijos atidarymas
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas
Vytautas Bakas
Lietuvos NSGK pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimas
Lietuvos šaulių sąjungos vadas, Lietuvos šaulių sąjunga
VU TSPMI direktoriaus pavaduotoja
I dalis
Geopolitinė saugumo situacija
10:30
Geopolitinė saugumo situacija ir iššūkiai
Vokietijos kariuomenės atsargos generolas
II dalis
Regioninė apžvalga
11:00
Visapusiškas saugumas - apie Suomijos užsienio, saugumo ir gynybos politiką
Suomijos ambasadorius, Suomijos Respublikos ambasada Lietuvoje
Atgrasymas kaip signalas
Krašto apsaugos viceministras, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Ukrainos nevyriausybinių organizacijų patirtis kovojant su Rusijos dezinformacija
Ukrainos medijų centro hibridinio karo analitinės grupės direktoriaus pavaduotoja, Ukraina
12:15
Kavos pertrauka
III dalis
Lietuvos apžvalga
13:10
Lietuviškos gynybos tradicijos
Vilniaus universiteto TSPMI lektorius, Vilniaus universitetas
Visuotinis šaukimas kaip visuotinės gynybos dalis: Singapūro ir Izraelio patirtys Lietuvai
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos politikos mokslų doktorantas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
IV dalis
DISKUSIJA: Visuotinė gynyba Lietuvoje. Teisiniai, moraliniai, kariniai įsipareigojimai, problematika
14:00
Dalyvauja:
Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
Ministro Pirmininko patarėjas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė
Saugumo ir gynybos analitikas
Lietuvos šaulių sąjungos vadas, Lietuvos šaulių sąjunga
15:00
Pabaiga

Organizatorius

Lietuvos Šaulių Sąjunga

Konferenciją globoja

Rėmėjai

Ankstesnės konferencijos

2017 m. LŠS konferencija „Visuomenė – šalies saugumo garantas?“

2017 m. lapkričio 17 dieną Vilniuje vyko Lietuvos šaulių sąjungos organizuojama tarptautinė konferencija „Visuomenė – šalies saugumo garantas?“ Jos metu apie šalies saugumą ir gynybą, visuomenės ir įvairių organizacijų vaidmenį stiprinant pilietinį pasipriešinimą kalbėjo žinomi visuomenės, kariuomenės atstovai, savo įžvalgomis dalinosi akademinės bendruomenės nariai, įvairių institucijų atstovai iš Izraelio, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos. Pagrindinį pranešimą skaitė antrą aukščiausią karinį laipsnį Izraelyje turintis vyresnysis atsargos pareigūnas majoras generolas Aijalas Aizenbergas (Eyal Eisenberg), kuris vadovavo Izraelio Namų frontui, buvo atsakingas už šalies gynybą ir saugumą, skubiąją parengtį bei nacionalinio lygio intervenciją, vadovavo specialiosioms pajėgoms, įvairioms brigadoms ir būriams.

Apie Europos ir Baltijos šalių saugumą bei jo užtikrinimo galimybes kalbėjo Estijos diplomatas, buvęs žvalgybos vadas, verslininkas ir politikas Erikas-Nijilsas Krosas (Eerik–Niiles Kross), kuris gerai žinomas kaip saugumo ir užsienio politikos ekspertas, Vladimiro Putino kritikas.

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė konferencijoje pirmą kartą pristatė Baltijos pažangių technologijų instituto atliktą tyrimą „Pilietinio pasipriešinimo galimybės ir prielaidos Lietuvoje“. Ji papasakojo, kur slypi Lietuvos pilietinės galios ir kaip jas padidinti, kas ir kodėl eitų ginti tėvynės, kiek mūsų gynybines galias mažina Rusijos propaganda bei kokios vertybinės nuostatos ir įgūdžiai reikalingi pilietiniam pasipriešinimui.

Peržiūrėti programą
Peržiūrėti galeriją

2015 m. LŠS konferencija „Saugumo situacija Baltijos regione: grėsmės ir atsakas“

2015 m. lapkričio 20 d. Vilniuje vyko antroji Lietuvos šaulių sąjungos organizuota ir šalies Prezidentės globojama tarptautinė konferencija „Saugumo situacija Baltijos regione: grėsmės ir atsakas“. Pagrindinis konferencijos tikslas - išskirti pagrindinius saugumo iššūkius regione ir apsvarstyti galimus jų sprendimo būdus, kartu įtraukiant Lietuvos nevyriausybines organizacijas, valdžios institucijas ir tarptautinius veikėjus. Konferencijos prelegentai bei apskritojo stalo dalyviai – šalies ir užsienio politikai, akademinės visuomenės, visuomeninių organizacijų, žiniasklaidos atstovai – diskutavo apie Ukrainos pamokas, galimybes bei būdus stiprinti Lietuvos nepriklausomybės gynybą. Pagrindinį pranešimą skaitė vienas žymiausių JAV karo analitikų ir „Jamestown Foundation“ prezidentas Glenas Howardas.

Peržiūrėti programą
Peržiūrėti galeriją
Žiūrėti video

2014 m. LŠS konferencija „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“

Pirmoji Lietuvos šaulių sąjungos organizuota tarptautinė konferencija „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ įvyko 2014 m. lapkričio 21 d. Vilniuje. Konferencijoje, kurią globojo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pagrindinį pranešimą skaitė žurnalo „The Economist“ redaktorius Edwardas Lucasas, dalyvavo NATO institucijų, Lietuvos, Ukrainos, Estijos, Italijos ekspertai.

Peržiūrėti programą
Peržiūrėti galeriją
Žiūrėti video